Język angielski

W HAPPY KIDS angielski towarzyszy nam niemal codziennie. Posiadamy specjalnie przystosowaną salę do nauki języka angielskiego. Dzięki pracy doświadczonego lektora, oraz przy użyciu wielu metod nauczania, dzieci sprawnie opanowują podstawowe zwroty potrzebne w codziennej komunikacji i potrafią zastosować je w odpowiednich kontekstach.

Podczas naszych zajęć dydaktycznych realizowany jest bardzo konkretny i dość obszerny zasób materiału; najważniejsze jednak dla dzieci jest to by wprowadzać tę wiedzę na zasadzie zabawy. Dzieci bawią się, uczestniczą w przygotowanych grach, śpiewają piosenki, uczą się zabawnych tradycyjnych angielskich wierszyków i rymowanek. Nauka staje się wtedy przyjemnością, dzieci zapominają że się uczą, bo tak dobrze się przy tym bawią.
Wykorzystujemy ciekawe rekwizyty specjalnie dobrane do tematyki poszczególnych zajęć, mini-inscenizacje, gry planszowe, plakaty, puzzle, przedmioty codziennego użytku, a nawet prawdziwe produkty spożywcze.

Wspomagamy się podręcznikami kursowymi, śledząc co roku nowości wydawnicze sprawdzonych wydawnictw językowych.
Niezastąpionymi pomocami są publikacje i materiały angielskiego wydawnictwa SCHOFIELD & SIMS – HELPING CHILDREN TO LEARN, które wydają serię podręczników dla angielskich przedszkolaków.
Uwielbiane przez dzieci są gry edukacyjne angielskiej firmy ORCHARD TOYS (http://www.orchardtoys.com)